Blog o tematyce technicznej. Jeśli tutaj trafiłeś, interesujesz się techniką, informatyką czy telekomunikacją to myślę, że znajdziesz coś dla siebie. Być może znajdziesz też odpowiedzi na nurtujące cię pytania w temacie techniki oraz informatyki, posty są oparte o własne doświadczenie oraz zgromadzoną wiedzę z różnych źródeł. Wszystkim internautom, życzę przyjemnej lektury. JM.

wtorek, 25 września 2012

Darmowy pakiet biurowy?-Czyli Office 2010 Starter

Witam, post powstał bo uważam, że to ciekawa alternatywa to co zrobił Microsoft wypuszczając oprogramowanie bardzo znanego z różnych wersji do niedawna płatnego pakietu biurowego Office. Pierwszy pakiet biurowy Office powstał w 1989- była to wersja na MACa, z kolei rok później ukazała się wersja na stacje robocze klasy PC. Jak już wspomniałem pakiet był płatny, ale pojawiła się i darmowa alternatywa- OpenOffice (najbardziej popularna). Otóż nie jest tak kolorowo, mimo tego, że wersja jest ograniczona to dodatkowo wyświetla reklamy w prawej stronie programu. Pakiet ten jest można napisać kampanią pełnej nieograniczonej wersji Office 2010 zachęcającą do kupna pełnej wersji. Pytanie tylko czy pakiet jeden z 3 pełnych wersji z większymi funkcjonalnościami- Home&Student, Home&Business albo Professional znajdzie kiedyś miejsce w domu u przeciętnego Kowalskiego?

1 komentarz:

  1. Ciągle znajduje, OpenOffice jest niespójny bo dużo ludzi jest zaangażowanych w unowocześnianiu tego pakietu, Aktualizację pakietu biurowego Office zaś kumuluje ludzi ściśle ze sobą współpracujących- dlatego jest bardziej dopracowany i z pewnością intuicyjny- w szczególności nowsze wersje.

    OdpowiedzUsuń