Blog o tematyce technicznej. Jeśli tutaj trafiłeś, interesujesz się techniką, informatyką czy telekomunikacją to myślę, że znajdziesz coś dla siebie. Być może znajdziesz też odpowiedzi na nurtujące cię pytania w temacie techniki oraz informatyki, posty są oparte o własne doświadczenie oraz zgromadzoną wiedzę z różnych źródeł. Wszystkim internautom, życzę przyjemnej lektury. JM.

sobota, 24 września 2011

Tworzenie prostych witryn internetowych- Niezbędnik Webmastera cz.2

Jak obiecałem dzisiaj przedstawię temat związany z hostingiem a z kolei w 3 części napiszę także treściwie na temat moich doświadczeń z SEO oraz zdradzę pewne sprawdzające się sposoby z którymi być może miałeś do czynienia. Ale dzisiaj hosting więc zaczynamy.
Po krótce hosting to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni.
Wyróżniamy hostingi płatne i bezpłatne. Przedstawię wady i zalety obu hostingów.

HOSTING BEZPŁATNY WADY I ZALETY

Darmowy hosting pozwala przede wszystkim zaoszczędzić na kosztach związanych z otwarciem strony, ponieważ to nic nie kosztuje. Jednak za taki komfort trzeba będzie zapłacić w inny sposób i w tym momencie przechodzimy do wad. Tych jest zdecydowanie więcej, bo firma oferująca nam darmowy hosting musi w jakiś sposób wygenerować dochody i robi to najczęściej w postaci reklam. Zdarza się także, że spamuje naszą pocztę. Najważniejszym minusem darmowego hostingu jest mała pojemność, a także w niektórych przypadkach np. brak obsługi języka php albo jego odpowiednio wyższej wersji.

HOSTING PŁATNY WADY I ZALETY

Najważniejszą wadą jest tylko to że trzeba za niego zapłacić. Z kolei zalety płatnego hostingu należy znacznie większa przestrzeń na serwerze, brak reklam, oraz większa niezależność.

Jaki więc hosting wybrać?

Otóż odpowiedź jest prosta narazie spróbować na darmowym hostingu i po pewnym czasie zadać sobie proste pytanie czy zbliżasz się do swojego celu. Ofert jest naprawdę wiele więc nie będę się zagłębiał bo to już bardziej indywidualna sprawa.

...

2 komentarze:

  1. Nie ma dobrego darmowego Hostingu... każda ma jakiś haczyk, słaby transfer, ograniczone usługi, a 40 zł za rok to nie wiele za tani dobry serwer (hekko.pl)

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda, ale darmowy hosting to zawsze jakaś perspektywa zapoznania się z tematem osób, które zaczynają swoją przygodę z tworzeniem witryn.

    OdpowiedzUsuń