Blog o tematyce technicznej. Jeśli tutaj trafiłeś, interesujesz się techniką, informatyką czy telekomunikacją to myślę, że znajdziesz coś dla siebie. Być może znajdziesz też odpowiedzi na nurtujące cię pytania w temacie techniki oraz informatyki, posty są oparte o własne doświadczenie oraz zgromadzoną wiedzę z różnych źródeł. Wszystkim internautom, życzę przyjemnej lektury. JM.

poniedziałek, 26 września 2011

Wybór urządzenia wielofunkcyjnego-na co zwracać uwagę?

Post jest dedykowany dla internautów którzy zadają sobie pytanie jak w temacie posta.

Na początek napiszę, jako ciekawostkę z obserwacji, że drukarka to najczęściej ostatnie urządzenie z zestawu komputerowego które wymieniamy z reguły na końcu co daje nam do myślenia, że tak naprawdę nie ma co się zagłębiać w ten temat- nic bardziej mylnego. Często jest tak, że wybieramy tanie urządzenia wielofunkcyjne nie zwracając uwagi na parametry oraz eksploatację co tak naprawdę przekłada się na dodatkowe koszty choćby związane z kupnem drogich kartridży czy też w przypadku drukarek laserowych tonerów. Swoją drogą polecam urządzenia Brother'a.


Wybierając urządzenie wielofunkcyjne, drukarkę, każdy z nas ma różne priorytety dlatego moim zdaniem jak miałbym brać drukarkę czy urządzenie wielofunkcyjne dla siebie napewno:

1. Zwrócił bym uwagę na markę (Brother, Lexmark, Hp )
2. Eksploatację (ceny kartridży, uzupełniaczy, zamienników, tonerów)
3. Jakość wydruku na różnych papierach (zwykły, fotograficzny) w przypadku skanera jakość skanu- indywidualna interpretacja)
3. Kompatybilność urządzenia z systemami (dostępność sterowników)
4. Czy drukarka posiada interfejs WiFi
5. Bezpośrednie podłączenie urządzeń typu aparat fotograficzny
6. Szybkość druku oraz skanowania szczególnie w przypadku urządzeń wielofunkcyjnych
7. Dodatkowy panel, pozwalający na dokonywanie zaawansowanych operacji bez komputera (zmaina rozmiaru zdjęcia, orientacja, np. ilość kopii na jednej stronie itp. )

Tak więc na to zwracałbym uwagę biorąc takie urządzenie.

5 komentarzy:

 1. dziękuje za temat ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. warto się także zorientować czy obsługuje duplex, oraz ile posiada cache

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro Pan wie na co zwrócić uwagę, to dlaczego poleca Pan Brothera? Brother produkuje laserowe zabawki i "plujki". Prawdziwi laserowi producenci to OKI, Xerox, Ricoh i ich lasery są godne polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Znajomy, który dość długo siedzi w temacie stale preferuje Brothera, a miał także parę innych firm- pewnie dlatego tak długo preferuje te urządzenia bo okazały się optymalne ;)

  OdpowiedzUsuń