Blog o tematyce technicznej. Jeśli tutaj trafiłeś, interesujesz się techniką, informatyką czy telekomunikacją to myślę, że znajdziesz coś dla siebie. Być może znajdziesz też odpowiedzi na nurtujące cię pytania w temacie techniki oraz informatyki, posty są oparte o własne doświadczenie oraz zgromadzoną wiedzę z różnych źródeł. Wszystkim internautom, życzę przyjemnej lektury. JM.

poniedziałek, 19 września 2011

Warty polecenia magnetyczny twardziel 2011

Najpopularniejsze dyski twarde produkuje się w dwóch standardach- do komputerów desktopowych 3,5 cala, w laptopach zaś montuje się 2,5-calowe dyski. Dyski różnią się nie tylko wielkością, ale również budową. W sprzedaży dostępne są obecnie tradycyjne dyski, w których dane zapisywane są magnetycznie oraz nowoczesne modele wykorzystujące do zapisu pamięć SSD. Dyski tradycyjne są dużo bardziej pojemne, jednak nie tak bardzo szybkie, jak SSD. Większość modeli pracuje w standardzie SATA II, pojawiają się także dyski obsługujące standard SATA III. Udogodnieniem w nowszym standardzie jest szybszy transfer danych. Aby wykorzystać ten standard należy jednak pamiętać aby nasza płyta główna go obsługiwała. Dyski z tym standardem są wstanie także funkcjonować z płytami obsługującymi także SATA II. Polecam dysk WD 3TB WD30EZRX. Dysk posiada 3TB przestrzeni dyskowej. Jego parametry to:


Format3,5 cali
Pojemność3000 GB
InterfejsSerial ATA III  
Prędkość obrotowa5400-7200 rpm
Pamięć Cache64 MB
Technologia przechowywaniaHDD  
Rodzina produktówCaviar Green Power  
Typ łożyskaFDB  
Maksymalny transfer wewnętrzny748 Mbps
Maksymany transfer zewnętrzny300 MB/s
Średni czas dostępu8,9 ms
Technologia S.M.A.R.T.Tak  
Waga630 g
Funkcja oszczędności energiiTak  
Technologia NCQTak

W dysku zastosowano technologie:
  • IntelliSeek - dzięki odpowiedniej kontroli ruchów elementów takich jak silniki, głowice zużycie energii zostało znacząco obniżone,
  • IntelliPark - zapewnia optymalną pracę głowic (zatrzymuje jeśli nie są potrzebne),
  • Perpendicular Magnetic Recording (PMR) - metoda zapisu prostopadłego pozwala na umieszczenie znacznie większej ilości danych na dysku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz