Blog o tematyce technicznej. Jeśli tutaj trafiłeś, interesujesz się techniką, informatyką czy telekomunikacją to myślę, że znajdziesz coś dla siebie. Być może znajdziesz też odpowiedzi na nurtujące cię pytania w temacie techniki oraz informatyki, posty są oparte o własne doświadczenie oraz zgromadzoną wiedzę z różnych źródeł. Wszystkim internautom, życzę przyjemnej lektury. JM.

czwartek, 9 sierpnia 2012

Jak zrobić kopię e-maili z poczty Outlook Express

Opiszę jak zrobić kopię poczty w standardowym programie pocztowym Outlook Express.
Najpierw należy skopiować pliki wiadomości z folderu elementu docelowego w którym znajdują się e-maile poczty przychodzącej, wychodzącej oraz kopi roboczej i elementów wysłanych. Aby zlokalizować folder z wyżej wymienioną zawartością należy:

1. Uruchomić Program Outlook Express. Kliknąć w menu ,,narzędzia"-->,,opcje"
2. Kliknąć w zakładce ,,konserwacja"--.>,,Folder magazynu"
3. W oknie dialogowym Lokalizacja przechowywania skopiować lokalizację przechowywania. Aby to zrobić, trzeba wykonać następujące kroki:

a) Umieść wskaźnik myszy na jednym z końców pola Twój magazyn wiadomości osobistych znajduje się w folderze- skopiuj lokalizację

b) Odtwórz dowolne okno np. ,,Mojego Komputera" i w polu adresu wklej: skopiowaną lokalizację

c) Po otwarciu okna skopiuj jego zawartość, a następnie postępuj analogicznie jak wyżej i wklej w otwartą pustą lokalizację wcześniej skopiowane pliki (operacja np. przed i po formacie oraz przy przenoszeniu konta e-mailowego na inną jednostkę roboczą).

1 komentarz: