Blog o tematyce technicznej. Jeśli tutaj trafiłeś, interesujesz się techniką, informatyką czy telekomunikacją to myślę, że znajdziesz coś dla siebie. Być może znajdziesz też odpowiedzi na nurtujące cię pytania w temacie techniki oraz informatyki, posty są oparte o własne doświadczenie oraz zgromadzoną wiedzę z różnych źródeł. Wszystkim internautom, życzę przyjemnej lektury. JM.

wtorek, 24 stycznia 2012

Czyżby "koniec Internetu?"- porozumienie ACTA

ACTA- porozumienie międzynarodowe, które ma zostać podpisane 26 stycznia tego roku. Podpisanie tego dokumentu przez Polskę stało się dla cyberprzestępców motywem do działania: "Internet to nasz teren, łapy precz".Anti-Counterfeiting Trade Agreement to dokument a dokładniej umowa w której celem jest zwalczanie piracta (towarów podrabianych). Międzynarodowe standardy zwalczania piractwa w naszym kraju ma narzucić owe porozumienie. Podpisanie tego dokumentu jak nie trudno zauważyć nie przyniesie nic dobrego. Oto kilka konsekwencji podpisania ACTA:

1) Zachwianie rynku gospodarczego- jak wiadomo nie od dziś, reklama jest podstawą by nasz interes gospodarczy właściwie się rozwijał. Także reklama w sieci. Padanie serwisów, które generują duży ruch w sieci sprowadzi się do braku placu na reklamy działaczy gospodarczych i przyjdzie nam rozwiązać równanie: towar/usługa+reklama=...

2) Wzrost bezrobocia...- skutek wypłata odszkodowań programistom itp. (dużo by pisać)
3) Cenzura- mniejszy ruch w sieci internautów 
4) Kryzys e-biznesu
5) Niewiedza

To tylko parę skutków, co o tym sądzicie czyżby faktycznie to był "koniec Internetu?"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz